Vellum Etiket

Vellum Etiket Nedir?

Vellum Etiket, özellikleri kuşe etiket ile aynı olan bir etiket çeşididir. Kuşe etiket ile arasındaki tek fark vellum etiketin yüzeyi mat ve pürüzlüdür. Bunun sebebi, ışıktan dolayı oluşan yansımanın en aza indirilerek barkod okuyucuların etiket üzerindeki barkodu okumasını sağlayabilmektir. Vellum etiket türünün yüzeyi parlama yapmaz.

Peki tam olarak Vellum Etiket Nedir ?
Vellum Etiket ham maddesi kağıt bazlı olan yapışkanlı etiket çeşididir. Kağıt bazlı olmasından dolayı suya, neme, ısıya ve dış ortama dayanıklığı azdır. Kolayca yırtılabilir.

Vellum Etiketi’in Baskı Süreci
Vellum Etikete baskı alırken Wax veya Wax-Resin türündeki ribbonları kullanmanız gerekmektedir. Ribbonsuz, barkod yazıcısının kafa ısısıyla baskı almaya çalıştığınızda etiketin üzerinde bulunan bilgiler tam çıkmayacak ya da kolayca silinecektir. Bu yüzden bu etiket çeşidinde ribbon kullanılmalıdır.

Vellum Etiket’in Raf Ömrü
Vellum etiketin raf ömrü, kuşe etiket gibi diğer kağıt bazlı etiketlere göre çok daha uzundur. Uygun oda sıcaklığı, güneş ışığından uzak, nemi yüksek olmayan yerlerde sakladığınız sürece diğer türlere göre Vellum etiketinizi yıllarca bekletebilirsiniz. Vellum etiketi bir bölgeye yapıştırdıktan sonra ömrü ortalama 3-5 yıldır.

Siparişini vermek istediğiniz Vellum etiketi istediğiniz ebatlarda ve istediğiniz adette üretebilmekteyiz.

Vellum Etiket Siparişi İçin;

Bizi Arayın;

Telefon: +90 232 256 10 00
Mobil : +90 532 390 48 86

Biz Sizi Arayalım;

Tags: