Termal Etiket

Termal Etiket Nedir?

Rulo barkod etiketler arasında en sık kullanım alanına sahip etiket türü termal etiketlerdir. Termal etiket ismindeki termal kelimesi, ısıl anlamına gelmektedir. Termal bir tabakanın kağıda lamine edilmesi prensibine göre üretilir. Etiket kağıdının üzerine lamine edilen termal malzeme, etiketin barkod yazıcının ısısıyla temasını sağlayarak basılmak istenen içeriği üzerine almasını sağlar. Bu teknik özelliklerden dolayı termal etiket tanımı şu şekilde yapılabilir: “Termal etiket, üstüne termal tabaka lamine edilmiş, ribon kullanılmadan üzerine yazı alabilen ve koruyucu tabakası olmayan, kağıt bazlı rulo barkod etiket türüdür.”

Termal etiketler, kolay kullanımlı ve üzerinde ilave koruyucu tabakası olmayan etiket türü olduğu için kısa süreli kullanımlar için ideal etiket türüdür. Dış koşullardan etkilenme, ısı, su, nem gibi risklerin olmadığı alanlarda tercih edilir. Yazarkasalar ve pos cihazlarından çıkan fişler termal etiket örneğidir. Termal etiketler, rulo barkod etiket türleri içindedir ve istenilen ebatlarda temin edilebilir.

Termal Etiket Türleri: Eko Termal, Lamine Termal Etiketler
Termal etiketler Eko termal etiketler ve lamine termal etiketler olarak da isimlendirilirler. Esasen yukarıda genel tanımını yaptığımız termal etiket tanımı, eko termal etiket için de geçerlidir. Çünkü eko termal etiketler, termal laminasyonuna sahip, kağıt bazlı, barkod etiketlerdir.

Lamine termal etiket kavramı ise hem kağıt bazlı hem de plastik yani Polipropilen bazlı ürünler için kullanılır. Dolayısıyla rulo etiketler arasında lamine termal etiket kısa süreli kullanım amaçlı kağıt bazlı eko termal ya da daha dayanıklı polipropilen (PP) bazlı etiketler için de kullanılan bir ifadedir. PP bazlı lamine termal etiketlere yazım için eko termal etiketlerde olduğu gibi ribon kullanımı gerekli değildir.

Siparişini vermek istediğiniz Termal etiketi istediğiniz ebatlarda ve istediğiniz adette üretebilmekteyiz.

Termal Etiket Siparişi İçin;

Bizi Arayın;

Telefon: +90 232 256 10 00
Mobil : +90 532 390 48 86

Biz Sizi Arayalım;

Tags: