PP Opak Etiket

OPAK PP Etiket Nedir ?

Opak Polipropilen Etiket (Opak PP), plastik bazlı ve sert yapıda bir etiket çeşididir. Plastik bazlı ham madde olduğundan dolayı suya, neme, ısıya, güneşe ve dış ortama dayanıklıdır. Opak PP Etiket, esnemez ve zorlanmadığı müddetçe kolay kolay yırtılmaz. Sahip olduğu bu özelliklerden dolayı diğer plastik bazlı etiketler gibi dış ortamlarda kullanıma uygun olan etiket çeşitlerinden biridir. Opak PP Etikete termal transfer yöntemiyle baskı alınır.

Opak PP Etiketin Baskı Süreci

Opak Polipropilen Etikete baskı alırken resin ribbon kullanılır. Resin ribbonlarla baskı alınan opak pp etiketler, baskı maliyetleri açısından kuşe, wellum gibi kağıt bazlı etiketlerden 3 kat baskı maliyetine sahiptirler fakat etiketin ömrü de kullanım şartlarını sağladığınız takdirde kağıt bazlı etiketlere göre en az 3 kat artmaktadır.

Opak PP etiket çeşidi çok aydınlık ortamlarda çok fazla tercih edilmemelidir. Bunun sebebi de yüzeyinin parlak olmasından kaynaklanmaktadır. Çok aydınlık ortamlarda parlama yaparak barkod okuyucuların üzerindeki baskıyı yansıma sebebiyle okunmamasına sebep olabilirler. Böyle bir ortama sahipseniz Mat PP etiket kullanmanız sizin için daha uygundur. Ya da firmamızı arayarak sahip olduğunuz ortam şartlarını belirterek etiket tavsiyesi istemeniz daha uygun olacaktır.

Opak PP Etiketin Kullanım Alanları

Genel olarak kozmetik ve kimya sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Siparişini vermek istediğiniz PP Opak etiketi istediğiniz ebatlarda ve istediğiniz adette üretebilmekteyiz.

PP Opak Etiket Siparişi İçin;

Bizi Arayın;

Telefon: +90 232 256 10 00
Mobil : +90 532 390 48 86

Biz Sizi Arayalım;

Tags: